Ознака: марихуана

Пронајдени 27 килограми марихуана, приведени две лица од Албанија

Полицијата пронашла 27 килограми марихуана во автомобил кај селото Кажани, на патот за битолското село Ѓавато. Уапсени се две лица, возачот и сопатник на...

Притвор за лице во Кичево кај кое беше пронајдена марихуана

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило кривично дело неовластено производство...

Пронајдена марихуана кај жена што била во посета на сопругот во...

Против 25-годишна штипјанка поднесена е кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Од МВР велат дека на...

Приведени татко и син кај кои полицијата пронашла марихуана, оружје и...

Татко и син се приведени од страна на тетовската полиција. Како што соопшти МВР, при преглед во куќа и патничко возило со тетовски регистарски ознаки...

Сицилијански готвач ставал марихуана во јадењето, испробувал нови вкусови

Сицилијанскиот готвач е уапсен под сомнение дека продавал дрога, откако полицијата пронашла канабис во неговиот дом, јавуваат италијанските медиуми. Полицијата објавила дека пронашла две големи...

Марихуана во Македонија – меѓу митот и реалноста

Одгледувањето медицински канабис во земјава полека зема замав, со подеми и падови, додека вистинските ефекти од оваа стопанска гранка веројатно ќе се почувствуваат за...

Сузбиена криминална група на дилери која работела во Струга, Охрид, Битола...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во МВР, во соработка со СВР...

Три вреќи марихуана пронајдени во „мерцедес“ во Тетово

На тетовската улица „Илинденска“, на 22 август, полицајци при преглед на автомобил „мерцедес“ со скопска регистрација пронашле околу 20 килограми марихуана. Како што информираат од...

Приведени двајца гостиварци кај кои била најдена марихуана

Синоќа на улицата „Боге Вељановски“ во Гостивар од страна на полициски службеници биле приведени Ш.А.(52) и Ќ.Ф.(47), двајцата од Гостивар. При извршениот преглед кај нив...

Грандиозниот план на Луксембург за легализација на марихуаната

Луксембург сака да легализира употреба на марихуана за рекреативна употреба, и притоа да ги убеди другите европски земји да го направат истото, објави „Политико“. Во...