Ознака: марихуана

Во голема акција во Шпанија запленет имот вреден 8 милиони евра...

Шпанската цивилна гарда заплени криминално стекнат имот вреден повеќе од осум милиони евра и уапси 75 лица. Тие се сомничат дека учествувале во меѓународна мрежа...

Пронајдена дрога кај двајца жители од Кичевско

Во средата околу 21.40 часот, во ОВР Кичево се приведени С.Б.(33) и Д.Ј.(25) двајцата од село Другово, Кичевско. При преглед извршен врз нив на...

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Охридското Езеро

Полициски службеници пронашле седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми, во пловен објект на брегот на Охридското...

Билтен

Кај двајца скопјани пронајдена марихуана Полициски службеници од СВР-Скопје на улицата Благоја Стефковски ги уапсиле Е.Б. (32) и Д.Ф. (31), двајцата од Скопје, затоа што...

Уапсено момче на Бит пазар, кај него пронајдени марихуана и нож

Полицијата на подрачјето на Бит Пазар го привела М.И. (26) од Скопје, за време на забраната за движење, затоа што при извршен преглед кај...

Притвор за скопјанец кај кого била најдена половина килограм марихуана

Oсновното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет наркотични...

Билтен

Запленет еден тон марихуана во Бутел Бирото за јавна безбедност, преку Одделот за криминалистичка полиција, во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија...

Македонија како европска суперсила на медицинската марихуана?

Македонските претприемачи бараат од властите што побрзо да дејствуваат за да ја претворат земјата во, како што велат самите, европска суперсила на медицинска марихуана Во...

Билтен

Пронајдена марихуана Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Скопје над клучката Стопански Двор го лишиле од слобода Г.Ц. (28) од Скопје, затоа што при...

Кумановка фатена додека ставала марихуана во поштенско сандаче

Против 24-годишна девојка од Куманово поднесена е кривична пријава. Како што информираат од МВР, во влез на зграда на улицата „11-ти Октомври“ во Куманово, полициски...

Watch High School DxD BorN (Dub) Episode 12 at website https://animefreak.ws. See more amine freak tv

Watch Naruto (Dub) Episode 83 (https://crunchyrollfree.com/m/Ykd/ep-83) at Crunchyroll crunchyroll premium crack