Ознака: марихуана

Маричиќ: Moра да имаме добри закони за легализација на марихуаната, за...

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, говорејќи на Mеѓународната конференција за модели на регулација на дроги, во организација на Коалиција Маргини и ХОПС, кажа дека...

Заев: Поддржувам легализација на марихуана, така ќе се унапреди и туризмот

Премиерот Зоран Заев изрази поддршка за декриминализација на марихуаната, која е почната во Собранието. - Верувам дека во иднина ќе се створи амбиент, лично поддржувам...

Во Струга приведен дилер од Албанија, запленети над 15 килограми марихуана

Полицијата во Струга уапси дилер од Албанија и заплени повеќе од 15 килограми марихуана. https://www.youtube.com/watch?v=5_gw06q4ZcY&feature=emb_title МВР соопшти дека вчера околу 20.30 часот полициски службеници, на подрачје...

Запленети хероин и марихуана во Кичево, приведен 23-годишен дилер

Вчера во Кичево полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-СНТДООМ, во координација со ОВР Кичево го уапсија А.М.(23) од Кичево, поради основано сомнение дека...

Поведена постапка за државјани на Албанија кои продавале марихуана во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против двајца државјани на Албанија на возраст од 21 и 26 години, за кои постои основано сомнение дека...

Откриени насади со марихуана, приведени татко и син од Кавадарци

Полицијата откри насади со марихуана кај местото Јаворица, а притворени се татко и син кои се осомничени дека ги насадиле стеблата. Основното јавно обвинителство Кавадарци...

Ативистот Достовски доби условна казна: Ова значи дека ќе одам во...

Активистот Филип Достовски, кој произведува масло од канабис, доби условна пресуда, рече неговиот адвокат Сашко Дуковски по судењето. Адвокатот посочи дека Достовски не го сторил...

Запленети 48 килограми дрога во Прилепско, приведени тројца дилери

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, ОВР Прилеп и Одделот за специјални полициски...

Мајка му донела на синот пакет со марихуана во затворот во...

Вчера во 11.03 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа – Затвор Штип било пријавено дека во затворот, во пакет наменет за затвореникот Х.В.,...

Во возило на охриѓанец пронајдени три ќеси со марихуана

Изутринава во 02.45 часот на ул. „Абас Емин“ во Охрид, при преглед во патничко возило „цитроен берлинго“, сопственост на А.Џ.(48) од Охрид, полициски службеници...