Ознака: марихуана

Заев: Легализацијата на марихуаната не е привилегија само за богатите

Премиерот Зоран Заев на денешната седница за пратенички прашања рече дека легализацијата на марихуаната нема да значи привилегија само за богатите. - Нашиот став во...

Приведен жител на Радовиш, кај него се пронајдени марихуана и таблети

Вчера во 16.35 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го привеле В.А.(41) од Радовиш, затоа што при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана...

Сто килограми марихуана пронајдени во специјално направен бункер во бугарски камион

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, вчеравечер уапсиле 48-годишен бугарски државјанин со иницијали А.К.К., поради сомнение дека е сторител на кривично дело неовластено...

Тројца фатени со 100 килограми марихуана на автопатот Скопје – Велес

Три лица од Блаце се фатени со речиси 10 килограми марихуана спакувана во црни вреќи во багажникот и на задните седишта од автомобилот. - Осомничените...

Осомничените успеале да транспортираат два тона марихуана 137 километри

Осум лица се осомничени за двата тона марихуана која беше украдена од Јосифово, соопшти министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. За сите нив, се...

Заев: Да профитираме од извоз на сушен цвет од канабис

Ако успее парламентот до крајот на годината да го донесе законот за измени и дополнување на законот за опојни дроги и даде можност во...

Да се спречи или да се лечи

Минатиот месец шпанската национална полиција, заедно со холандската, белгиската полиција и со Европол, откри повеќе од 34 илјади стебла марихуана и уапси 17 лица...

Заев најавува легализација на марихуаната во угостителството

Планот за декриминализација и легализација на марихуаната во Македонија е дел од поширок економски пакет чија цел е стимулирање на домашната економија, кажа премиерот...

Маричиќ: Moра да имаме добри закони за легализација на марихуаната, за...

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, говорејќи на Mеѓународната конференција за модели на регулација на дроги, во организација на Коалиција Маргини и ХОПС, кажа дека...

Заев: Поддржувам легализација на марихуана, така ќе се унапреди и туризмот

Премиерот Зоран Заев изрази поддршка за декриминализација на марихуаната, која е почната во Собранието. - Верувам дека во иднина ќе се створи амбиент, лично поддржувам...

Watch High School DxD BorN (Dub) Episode 4 (https://gogoanime.be/m/9EMV/ep-4) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime mobile

Our Last Crusade or the Rise of a New World (Dub) Episode 8 at website https://funimationfree.com. See more funimation entertainment