11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 9:56

Ознака: мареј

Мекинро: Мареј може повторно да биде закана за ривалите

Легендарниот американски тенисер Џон Мекинро смета дека Енди Мареј во следните пет години може да ги повтори најголемите успеси, доколку во целост ја санира...

Ѓоковиќ: На Мареј му претстои психолошка борба

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ наведе дека за неговиот пријател британскиот тенисер Енди Мареј најголем проблем по враќањето на теренот ќе биде да не размислува...