7.8 C
Skopje
29.11.2021 - 3:42

Ознака: Маргаритис Схинас

Схинас: Вакцината ќе биде божиќен подарок за сите Европејци

Вакцината против ковид-19 ќе биде божиќен подарок за сите Европејци, рече потпретседателот на Европската комисија, Маргаритис Схинас. Схинас ова го кажа еден ден откако Европската...

Димитров во Брисел на средба со потпретседателот Схинас

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, попладнево во „Берлејмон” во Брисел имаше средба и со потпретседателот на Европската комисија задолжен за...