5.8 C
Skopje
25.10.2021 - 0:28

Ознака: Марвел

Тивкото херојство на кралот Т’Чала ќе остане запаметено засекогаш

Актерот Чедвик Боусмен одглуми револуционерни улоги кои беа дел од историјата на Холивуд и Америка - сето тоа додека тој тивко водеше борба со...

„Марвел“ ги најави новите филмови на конвенцијата „Комик-кон“

Филмското студио „Марвел“ најави десет нови филмови на годинешната конвенција „Комик-кон“ што се одржа вчера во Сан Диего. Директорот на компанијата, Кевин Фејџ, ја...

Најочекуваните филмови на Марвел

Додека „Авенџерс: Ендгејм“ е најисчекуваниот филм во моментов, Марвеловиот филмски универзум подготвува нови приказни за неколку суперхерои, и тоа за Спајдермен, Црниот Пантер, Црната...

Работам за имиња што ми биле страст од детството

Секогаш кога илустрирам постер, во заднина ми оди саундтракот од филмот на кој работам, вели Марко Манев Марко Манев е илустратор и графички дизајнер, кој...

Животот на суперхероите од „Марвел“ кога не го спасуваат светот

Давид Губеро од Барселона е графички дизајнер кој работи на реклами, филмови и анимирање. Тој обожава играчки и фигури, а неговата колекција е огромна....

Филмот „Веном“ ќе добие продолжение

Продукциската куќа „Сони пикчрс“ го најави вториот дел од приказната за антихеројот на Марвел, Веном, со речиси истиот тим. Насловната улога повторно ќе ја толкува...

Почина Стен Ли – таткото на суперхероите од Марвел

Легендарниот стрип-автор Стен Ли, креаторот на суперхероите од Марвел, како што се Спајдермен, Ајронмен, Халк, Тор и други, почина синоќа на 95-годишна возраст во...

„Марвел“ подготвува три филмски спектакли

За следниве години се најавени неколку филма на кои продукцијата „Марвел“ работи во меѓувреме. Еве што да очекуваме во 2019 година. Капетан Марвел (2019) Датум на...