20.8 C
Skopje
26.7.2021 - 3:38

Ознака: Маратонци

Маратонците што трчаа во чест на Тоше ќе бидат пречекани со...

Ве покануваме сите масовно да излеземе на крушевските улици во 11.30 часот да ги пречекаме маратонците и да продолжиме заеднички да го чуваме споменот...

Маратонците и кругот

Правејќи хронологија на случувањата, може да се стигне до заклучокот дека се чини дека со години само го трчаме маратонот за потенцијална можност за...

Маратонците 11-ти пат трчаа во чест на Тоше Проески

Денеска напладне на плоштадот во Крушево треба да пристигнат маратонците, кои во чест на Тоше Проески го истрчаа маратонот од Нова Градишка до неговиот...

Македонски маратонци истрчаа 171 километар околу Мон Блан

Македонците Игор Пирковски, Жикица Ивановски и Игор Јовановски го истрчаа ултрамаратонот околу Мон Блан долг 171 километар. Македонските атлетичари на целта влегоа заедно и се...

Маратонците го трчаат последниот круг

Играта топло-ладно во позициите на Атина и на Скопје во однос на наметнатиот спор околу уставното име на Македонија, и натаму наметнува неизвесност и...

Маратонците го трчаат деветтиот круг

Европската комисија повторно препорачува отворање на пристапните преговори со Македонија, а извештајот за напредокот на Македонија е меѓу попозитивните во овој пакет на Брисел,...