Ознака: марадона

Марадона приведен на аеродромот во Буенос Аирес

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона, бил уапсен на аеродромот во Буенос Аирес. Медиумите објавија дека полицијата морала да реагира на...

Мурињо: Фелаини не е Марадона, но е многу важен фудбалер

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не пропушти да го пофали Маруан Фелаини за неговата пожртвувана игра. Пред неколку дена, Белгиецот го реализира победоносниот гол...

Споменик на Марадона подигнат во Буенос Аирес

Eден ден по роденденот на аргентинската фудбалска легенда Диего Марадона, односно вчера, во Буенос Аирес беше откриена негова статуа висока 2,8 метри. Марадона завчера...

Марадона: Во полуфиналето на Мундијалот играат „тимови од мигранти“

Аргентинската фудбалска легенда Диего Армандо Марадона ги нарече полуфиналистите на Светското првенство „тимови од мигранти“. - Има мафија, која киднапира фудбалери од Африка и ги...

Марадона и се извини на ФИФА

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона и се извини на ФИФА и нејзиниот претседател Џани Инфантино поради критиките, кои ги изнесе на сметка на судијата...

Марадона: Ја почитувам Франција, се залагам за Аргентина

Легендата на аргентинскиот и на светскиот фудбал, Диего Марадона ги искажа неговите очекувања од натпреварот од осминафиналето на Светското првенство, каде што неговите сонародници...

Лукаку и Кејн како Марадона, Пеле, Линекер…

Белгиецот Ромелу Лукаку постигна два гола (исто колку и Еден Азар) на мечот Белгија - Тунис (5-2), претходно постигна уште два на средбата против...

Марадона се извини за однесувањето

Легендата на светскиот фудбал Диего Армандо Марадона официјално се извини за своето однесување за време на натпреварот од СП во Русија, меѓу Аргентина и...

Марадона: Меси нема што да докажува, нека ужива во фудбалот

Легендарниот Диего Марадона даде вредни совети на актуелниот лидер на „гаучосите“ Лионел Меси пред Светското првенство во Русија. Притисокот врз Меси е огромен...

Марадона стана спортски директор на Динамо од Брест

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Аргентинецот Диего Армандо Марадона, е именуван за директор на Динамо од Брест, соопшти белорускиот клуб. Марадона потпиша тригодишен...