10.8 C
Skopje
5.4.2020 - 18:13

Ознака: Манчестер

Уапсен напаѓач кој во трговски во Манчестер пободе пет лица

Британската полиција соопшти дека денеака уапсила маж на околу 40 години, осомничен дека прободел неколку лица во трговскиот центар „Арндејл“ во Манчестер. Во нападот се...

Блокиран центарот на Манчестер поради сомнителен пакет

Британската полиција ја блокираше областа околу центарот на Манчестер на северот на Англија поради пријава за сомнителен пакет, објави локален полициски претставник.          Во соопштението се...

Приведен напаѓачот кој избоде три лица во Манчестер

Најмалку тројца луѓе се повредени и пренесени во болница, откако маж ги избоде на сред улица во Манчестер, пренесуваат британските медиуми. Како што изјавиле...

Домашни лидери – Динамо, Шахтер, Ајакс, Манчестер с., Челси…

Само три прволигашки фудбалски тимови дозволиле помалку од два директни шута на нивните домашни првенствени натпревари сезонава, покажа анализата на Фудбалската опсерваторија на Интернационалниот...

Оружен напад во Манчестер, најмалку 10 повредени

Најмалку десет лица се повредени синоќа при оружен напад во англискиот град Манчестер, јави ДПА. Полицијата пристигнала на местото на инцидентот во квартот Мос Сајд...

Британија ја одбележува годишнината од бомбашкиот напад во Манчестер

Стотици луѓе денеска се собраа во катедралата на англискиот град Манчестер за да учествуваат на првата годишнина од самоубиствениот бомбашки напад во Манчестер Арената...

Каде е надежта за отпишаните тимови?

Ако се оценува според резултатите од првите четвртфинални дуели, нема поголеми дилеми околу тоа кои четири екипи ќе се пласираат во полуфиналето, но, секако,...