Ознака: Манчестер Ј.

Пандемијата досега го чини Манчестер Ј. околу 31 милион евра

Англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед соопшти дека пандемијата на коронавирусот досега го чини 28 милиони фунти (околу 31 милион евра) и дека очекува конечната...

По најлошиот почеток на Манчестер Ј., преземен првиот чекор

Kлубот го ангажира Мартин Перт, фитнес-специјалист задолжен за силината и кондицијата на фудбалерите, кој ќе работи во стручниот штаб на Оле Гунар Солскјер, заедно...

Манчестер Ј. првпат ќе има спортски директор?

Манчестер јунајтед и официјално потврди дека отказите што им ги врачи на менаџерот, Португалецот Жозе Мурињо, и на неговите петмина соработници лани во декември...