18 C
Skopje
23.9.2018 - 5:03

Ознака: манчестер јунајтед

Погба: Во моментов сум во Јунајтед, но никогаш не се знае

Францускиот фудбалер од средниот ред, Пол Погба ја разбрани јавноста со изјавата за неговиот престој во вицешампионот на Англија, Манчестер Јунајтед. Погба наводно е во...

Мурињо по поразот од Тотенхем: Нашите навивачи се над тоа

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, беше воодушевен од поддршката на навивачите која не изостана и покрај високиот пораз од Тотенхем со 3:0. За Јунајтед...

На „Олд Трафорд“ не сакаат да слушнат за несогласувањата на Мурињо...

Управата на Манчестер Јунајтед ги демантираше информациите за нов скандал помеѓу Жозе Мурињо и Пол Погба. Весникот „Сан“ објави дека и двајцата влегле во сериозна...

Санчез лани имал плата од над 20 милиони долари

Во таа 10-члена група играчи, најмногу има од двата клуба од Манчестер, Сити и Јунајтед, шестмина, двајца од Арсенал и по еден од Челси...

Годин го одби Јунајтед, Мурињо во паника да пронајде стопер

Уругвајскиот дефанзивец Диего Годин одби да го напушти Атлетико Мадрид и да потпише за Манчестер Јунајтед, објави шпанска „Марка“. Менаџер на Јунајтед, Жозе Мурињо е...

Лестер одбил две понуди од Манчестер јунајтед за Мегваер

Дефанзивецот на Лестер, Хари Мегваер, уште се надева дека ќе биде продаден на Манчестер Јунајтед. „Црвените ѓаволи“ упатиле две понуди за англискиот репрезентативец, а...

Манчестер јунајтед ја одби понудата на Барселона за Пол Погба

Раководството на Манчестер јунајтед ја одби понудата на Барселона за купување на фудбалерот Пол Погба. Шпанскиот клуб за трансферот на Погба понудил 50 милиони евра,...

Фергусон: Ќе се вратам на „Олд Трафорд“

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед сер Алекс Фергусон, кој во мај доживеа тежок мозочен удар и беше спасен благодарение на брзата интервенција на лекарите,...

Фелаини го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Договорот на белгискиот фудбалер Мауран Фелаини со Манчестер јунајтед истекуваше утре, но раководството на клубот во последен момент успеа да го убеди да остане...

Манчестер Јунајтед е најскапиот клуб во Европа

Манчестер Јунајтед е најскапиот клуб во Европа, според извештајот на холандската компанија за бизнис и услуги „КПМГ“. Ревизорската куќа го проценува клубот од „Олд Трафорд“...