Ознака: Манчестер с.

Во Ливерпул нема нови, од Манчестер с. никој не заминал

Според податоците на УЕФА, најголема раздвиженост до понеделникот имало кај Атлетико (по седуммина нови и заминати), Бенфика (4/7), Јувентус (5/5), ПСЖ (4/6), Реал Мадрид...

Ливерпул заработил повеќе пари од првакот Манчестер С

Ливерпул заработил над 152 милиони фунти (172,5 милиони евра) сезонава во Премиер-лигата, 1,44 милион фунти (1,63 млн. евра) повеќе од шампионскиот тим на Манчестер...

Кој може до подвигот за почит – три трофеи во една...

Досега седум екипи во една сезона биле прваци на Европа и на своите земји и освојувачи на националниот куп. Сезонава во игра за хет-трик...