10.1 C
Skopje
12.11.2019 - 10:42

Ознака: Манчестер сити

Австралискиот Агуеро го збуни „Олд Трафорд“

Покрај вчерашниот незначаен, но разочарувачки пораз на Манчестер јунајтед во последното 38-мо коло од англиската фудбалска Премиер-лига, од испаднатиот Кардиф, новинарот Си Лојд забележа...

Манчестер Сити е старо-нов шампион во Премиерлигата

Фудбалерите на Манчестер Сити предмалку го совладаа Брајтон нагости со 4-1 и ја обезбедија титулата во Премиерлигата. Залуден беше триумфот на Ливерпул од 2-0 против...

Ливерпул попусто чекаше помош од најголемиот ривал

Манчестер сити го совладата градскиот ривал јунајтед со 2:0 на полниот „Олд Трафорд“, во заостанатиот натпревар од англиската Премиер лига. Иако тимот на Пеп...

Тотенхем победи и доби и статистика на своја страна

Тотенхем се пласирал во следната рунда во ЛШ на последните девет настапи на кои славел во првиот меч. Сити, пак, по загубен прв дуел...

Гвардиола може да оди во Јувентус, но само под еден услов

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ја отфрли можноста да го напушти клубот и да премине во Јувентус, освен ако не биде отпуштен. Во Италија...

Сити под истрага за трансферот на Санчо

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) го истражува Манчестер Сити под сомневање дека тимот платил сума пари на агентот на Џејдан Санчо при преминувањето на...

Де Бруин: Сити цели на четири трофеи оваа сезона

Сегашниот тим на Манчестер Сити ќе биде најдобар во историјата на фудбалот, ако освои четири трофеи во рамките на една сезона, изјави играчот за...

ВАР, иако бавно, ја презема контролата

На двата меча во ЛШ во средата, Атлетико - Јувентус (2-0) и Шалке - Манчестер сити (2-3) имаше неколку контроверзни ситуации во кои беше...

Агуеро како Ширер и како Дрогба

Аргентинецот Серхио Агуеро, напаѓачот на фудбалскиот премиерлигаш Манчестер сити постигна три гола на мечот против Челси (6-0), што е 15-ти хет-трик за него, 11-ти...

Шест тима со исти состави продолжуваат во ЛШ

Само Рома и Лион не направија никаква измена во тимот зимава, а четирите англиски клуба не ангажираа, но пуштија по неколкумина во други екипи....