Ознака: Манчестер сити

Неуспесите на „граѓаните“ во ЛШ го претворија тактичкиот гениј во измамник

Прославениот тренер Пеп Гвардиола не успеа со Манчестер сити да стигне до полуфиналето во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во четвртиот обид откако...

„Кралевите“ нема да одат во карантин пред дуелот со Сити на...

Екипата на Реал Мадрид нема да мора да биде во двонеделен карантин по доаѓањето во Манчестер пред реванш-мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите,...

САС ја укина двегодишната суспензија на Манчестер сити

Спортскиот арбитражен суд (САС) му ја укина двегодишната забрана за настап во европските клупски натпреварувања на премиерлигашот Манчестер сити. САС објави дека клубот е...

Манчестер сити ја избегна забраната за играње во Лигата на шампионите

Судот за спортска арбитража (ЦАС) ја усвои жалбата на Манчестер сити во случајот со наводното прекршување на финансискиот ферплеј, со што англискиот клуб ќе...

Манчестер сити суспендиран од европските купови

УЕФА го казни Сити со двегодишно неиграње во европските фудбалски клупски натпреварувања и парично со 30 милиони евра, по што клубот најави жалба Манчестер сити...

УЕФА го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампиони за две...

УЕФА донесе шокантна одлука да го исфрли Манчестер сити од Лигата на шампионите во следните две сезони и да го казни богатиот тим со...

Заврши регрупирањето пред осминафиналето на ЛШ

Само Челси и Манчестер сити немаат нови играчи во однос на групната фаза, во игра се враќаат повредените Кјелини, Асенсио и Лорис, пет тима...

Де Брујнe е крал за асистенции во Англија

Тој е првиот фудбалер што три сезони забележува најмалку по 15 асистенции Белгиецот Кевин де Брујне од Манчестер сити испиша нова страница во историјата на...

Гвардиола попрво би играл голф отколку да ги води Јунајтед или...

Градските ривали од Манчестер јунајтед и Сити вечерва ќе го одиграат првиот полуфинален натпревар во рамките на англискиот Лига куп. Говорејќи за овој натпревар...

За една деценија 10 клуба вложиле над шест милијарди во трансфери

Меѓу првите 10 на листата со 25 клуба се Манчестер сити, ПСЖ, Манчестер јунајтед, Барселона, Милан, Челси, Јувентус, Арсенал, Реал и Интер На истекот од...

My Hero Academia (Dub) (https://animeheaven.pro/m/YXqz) Episode 13 at website https://animeheaven.pro. See more animeheaveneu

Watch Fire Force (Dub) Episode 23 (https://animeflix.nl/m/bxaO/ep-23) at website https://animeflix.nl. See more dragon ball animeflix