Ознака: Манчевски

Манчевски: Доброто владеење и слободата на медиумите се меѓусебно зависни

Слободни, безбедни, независни и одговорни медиуми се основа за развој на едно демократско општество. Тие се важна алка за градење на развиена држава, за...

Манчевски: Немам информации дека ќерката на Џафери и синот на Грчев...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска изјави дека нема конкретни информации за вработувањето на ќерката на претседателот на Собранието Талат Џафери...

Бројни јавни личности ја проследија премиерата на „Бикини Мун“

Бројни актуелни и поранешни функционери, луѓе од бизнис сферата, ценети професори, актери, режисери, продуценти, музичари и новинари, присуствуваа на новиот филм на македонскиот режисер...

Филмот „Бикини Мун“ од вечер пред македонската публика

Во кино „Милениум“ вечер од 20 часот скопска премиера ќе има петтиот игран филм на Милчо Манчевски - американскиот „Бикини Мун“ кој македонскиот режисер...