18.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:01

Ознака: мандатар

Ана Брнабиќ е новиот мандатар кој ќе ја состави Владата во...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека донел одлука Ана Брнабиќ да биде мандатар за состав на новата Влада на Србија. - Не можам да...

Спасовски: Ќе ги преземеме сите мерки за фер и демократски избори

Ве уверувам дека како влада ќе ги преземеме сите неопходни мерки, ќе имаме конекција со сите релевантни институции за организација на предвремените парламентарни избори....

Словенечкиот претседател нема кому да му довери мандат за состав на...

Словенечкиот претседател Борут Пахор денеска го информираше Парламентот дека нема да номинира ниту еден кандидат за состав на влада, бидејќи ниту една партија...