17.2 C
Skopje
17.6.2019 - 23:30

Ознака: мамиќ

Здравко Мамиќ осуден на шест и пол години затвор

Поранешниот извршен директор на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ, денеска е осуден на шест и пол години затвор поради финансиски малверзации во клубот. Освен Мамиќ, затворски...