14.3 C
Skopje
20.4.2019 - 12:52

Ознака: „Мама миа“

„Мама миа еве сме повторно“ – најгледан филм ова лето во...

аЦели десет години по големиот успех на првиот дел, популарниот филмски мјузикл „Мама миа“ доби продолжение, повторно со музиката на безвременските хитови на групата...

Музиката на групата „АББА“ повторно на големото платно

Продолжението на мјузиклот „Мама миа“, чија премиера ќе се одржи на 20 јули, ќе ги прикаже настаните што им претходеа на оние од хит-филмот...