8.2 C
Skopje
31.3.2020 - 15:39

Ознака: малтретирање

Квејден ги предводеше рагби-ѕвездите на најубавиот ден во неговиот живот

Деветгодишниот Квејден Бејлс, кој беше малтретиран на училиште затоа што боледува од дворфизам (болеста се одликува со џуџест раст), по видеото во кое тој...

Тетовец со нож ѝ се заканувал на сопругата, ги малтретирал и...

СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.Ф.(42) од селото Палатица, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело загрозување со опасно орудие...

Поднесено обвинение против негувателката која малтретираше дете во игротека

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против негувателката која на 21. ноември минатата година беше забележана како малтеретира двегодишно дете во игротека на угостителски...

Кучето Мечо малтретирањето во Скопје го замени за американски сон

Мечо речиси два месеци е во нашиот дом и се надевам оти многу скоро ќе биде вдомен во некое американско семејство, кое убаво ќе...

Во Тетово сакале принудно да омажат девојка

Тетка и братучед со месеци физички малтретирале 19-годишна девојка и сакале да ја омажат против нејзина волја, иако таа имала момче. Според информациите од МВР,...

„Инстаграм“ ќе се бори против малтретирањето со нова опција

Инстаграм објави нови мерки со цел да се справи со малтретирањето на својата платформа. Од оваа недела, ако корисникот напише коментар кој е идентификуван од...

Радиостаниците одбиваат да ја пуштаат музиката на Мајкл Џексон

Трите главни радиостаници во Монтреал престанаа да ги пуштаат песните на Мајкл Џексон, откако на каналот Ејч-би-о беше прикажан документарецот „Заминувањето од Недојдија“ за...

Поведена истрага против мајка за малтретирање дете

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело запуштање и малтретирање...

Кривична за жена од Струшко за крадење пари и напуштање на...

Жителка на струшкото село Шум доби кривична пријава од надворешната канцеларија за криминалистички работи - Струга за „запуштање и малтретирање на дете“ и „кражба“. СВР...

Вториот човек на Демократската партија во САД обвинет за малтретирање

Американскиот весник „Њујорк тајмс“ денеска објави опширна репортажа во која го обвинува вториот човек на демократската партија Кит Елисон за насилство врз неговата поранешна...