Ознака: малолетно девојче

Дваесетгодишник од Делчево силувал малолетничка

Полицијата поднесе пријава против 20-годишно момче од Делчево осомничено дека силувало малолетно девојче. Според информациите на МВР, Б. М. (20) од Делчево е осомничен дека...

Уапсен скопјанец за силување 14-годишно девојче

Полицијата уапси 48-годишен скопјанец осомничен за силување 14-годишно девојче на кое му бил очув. Тој го извршил кривичното дело пред една година, а полицијата...

Силувано малолетно девојче во Скопје

Жена од Скопје пријавила дека на крајот на јануари над нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од нејзин познаник на возраст од околу 21...