Ознака: малолетнички

Повредени две малолетнички на тротинет во Скопје

Две девојчиња, од кои едното потешко, се повредени откако во нив удрил автомобил во Скопје додека се возеле на тротинет. Според информациите на МВР, несреќата...

Maлолетнички со мотор удриле во запрежно возило

Малолетно девојче, кое управувало мотор, а зад него седела уште една малолетна сопатничка, удрила во запрежно возило во Струмичко. Несреќата се случила вчера кај селото...

Тетовец осомничен дека извршил обљуба врз три малолетнички

Три жени од тетовско село пријавиле дека Ф.А.(43) од нивното село извршил обљуба врз нивните малолетни ќерки. - За настанот бил известен Јавен обвинител, а...

Жител на Кучевиште злоупотребувал две малолетнички

Во Полициското одделение Мирковци 35-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.05 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ќерка била допирана по телото од...

Автомобил удри во три малолетнички во Чаир

Три малолетнички со повреди бea пренесени во болница откако во нив удри автомобил во скопски Чаир. Несреќата се случила утринава околу 11 часот на...

Омбудсманот спроведува истражување за децата на малолетничките од домовите

Народниот правобранител спроведува посебно истражување каде завршуваат децата на малолетничките од домовите кои се пораѓаат на Гинекологија, најави денеска заменик наародниот правобранител Васка Бајрамовска-Мустафа. -...