27.8 C
Skopje
21.6.2021 - 20:04

Ознака: малолетничка

Обљуба врз малолетничка во Радовиш

26-годишно лице од Радовиш вечерта помеѓу 20 и 21 април извршило обљуба врз малолетничка од истиот град, известува министерството за внатрешни работи. Од таму појаснуваат...

Малолетници преку Инстаграм ширеле снимки со девојче од Кочани

Во кочанската полиција на 8 февруари, 43-годишна жена од Кочани со својата малолетна ќерка пријавиле дека од профил на Инстаграм биле дистрибуирани две видеа...

Струмичанец силувал малолетничка, додека друго лице снимало

Двајца струмичани се осомничени за силување, подведување и за производство и дистрибуција на детска порнографија. СВР – Струмица поднесе кривична пријава против В.Ѓ.(28) од село...

Маж од Центар Жупа ширел порнографски материјал од малолетничка

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против М.Д.(35) од селото Бајрамовци, општина Центар Жупа, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „прикажување порнографски...

Во сообраќајка во Велес тешко повредена малолетничка што управувала мопед

Рано утрово околу три часот по полноќ било пријавено дека на крстосница од улиците Борис Трајковски, Христо Татарчев и Кумановска во Велес се случила...

Притвор за тетовец кој во својот автомобил силувал малолетничка

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 61-годишен тетовец поради сомнение за сторено кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години. Како...

Малолетничка која управувала мопед се здобила со тешки повреди во сообраќајка

Вчера во селото Стар Караорман, штипско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и мопед. Како што јави МВР, со возилото управувал В.М.(69) од...

Малолетничка нападната во парк во Скопје

Седумнаесетгодишно девојче било физички нападнато синоќа во парк на улицата Сава Михајлов во Скопје. Нападот го извршиле три лица. Од МВР информираат дека сучајот го пријавила...

Британскиот принц Ендрју негира дека злоупотребувал малолетничка

Британскиот принц Ендрју првпат во интервју за Би-би-си, одговори на прашања за наводната поврзаност со осудениот педофил Џефри Епстајн, при што призна дека било...

Малолетничка го убила новороденчето со помош на мајка си

Припадници на сараевската полиција уапсија малолетничка под сомнение дека го убила своето новороденче, а ја уапсиле и нејзината мајка под сомнение дека и помагалнала...