7.1 C
Skopje
24.10.2019 - 4:27

Ознака: малолетници

Скопјанка пријавила дека тројца малолетници го силувале нејзиниот син

Скопјанка на возраст од 45 години во полициската станица Бит Пазар пријавила дека нејзиниот малолетен син бил сексуално злоставен во август годинава. Жената во полиција...

Уапсен олимпиец поради злоупотреба на деца

Двократниот олимписки победник од Австрија, Питер Сајзенбахер, по повеќегодишно бегство од австриското судство, уапсен е при обид нелегално да ја премине границата од Украина...

Тепачка со ножеви во скопски автобус, повредени тројца малолетници

Тројца малолетници завршија во болница по тепачка што се случи попладнево во автобус со број 56. Меѓу повредените е 16-годишно момче, кое со убодни рани...

По сообраќајка малолетници се здобиле со тешки телесни повреди

Во Кавадарци синоќа се случила сообраќајка во која со тешки телесни повреди се здобиле двајца малолетници, кои се пренесени во комплексот клиники „Мајка Тереза“...

Малолетници се бројат како невработени

По објавените истражувања во кои младите на возраст помеѓу 15 и 19 години се посочуваат како најпогодени од невработеноста, се наметна дилемата како возрасната...

Малолетничка обљубена од својот роднина во Кавадарци

Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. – На 22-ри овој месец во 21.00 часот во полициската станица...

АВМУ: Да не се користат малолетници во платено политичко рекламирање

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) апелира да не се користат малолетници во платено политичко рекламирање во изборната кампања за претстојните Претседателски...

Зголемен бројот на малолетничко насилство

Двајца малолетници во два одвоени случаи во Аеродром и Ласкарци биле физички нападнати од соученици. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18.00 часот...

Малолетници нападнале девојка, еден ја прободел во рака

Четворица малолетници од валандовското село Чалакли, вчера физички нападнале малолетничка од нивното село и притоа еден од напаѓачите и нанел убодна рана во пределот...

Приведени двајца малолетници за две кражби во Тетовско

Двајца малолетници привела тетовската полиција како осомничени дека се сторители на две кражби извршени на први и трети февруари. Едната кражба била извршена во возило...