Ознака: малолетник

Татко претепал малолетник оти се расправал со син му

Четиринаесетгодишен скопјанец синоќа бил физички нападнат во паркот во населбата Ѓорче Петров од страна на повозрасен маж. Причината за нападот, според пријавеното, било недоразбирање, кое...

Косовец се обидел да силува малолетно лице во Росоман

Одделението за внатрешни работи Кавадарци поднесе кривична пријава против В.М.(46) од Република Косово, со привремено живеалиште во селото Крушевица, Росоман, поради постоење основи на...

Пронајдена марихуана кај 16-годишник во Гостивар

Вчера околу 18.20 часот на ул. Гоце Делчев во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од...

Пиштол и метална палка пронајдени при претрес на 19-годишник во Скопје

При претрес на 19-годишник во скопската населба Влае, полицијата пронашла пиштол „ЦЗ Б“, калибар девет милиметри, една рамка со 10 куршуми и метална палка. Полицискиот...

Малолетник прободен со нож во автобус

Осумнаесетгодишно момче било прободено со нож во автобус од жител на село Бојане, соопшти МВР. Момчето било пренесено во градската општа болница „8 Септември“ на...

При масовна тепачка меѓу ученици, малолетник прободен со нож

Според официјалните информации од МВР, пред средното училиште „Марија Кири Склодовска“ во Скопје, попладнево се случила масовна тепачка меѓу две групи ученици. Според МВР, при...

Жител од Глумово со автомобил му ја прегазил ногата на малолетник

Мајка на 17-годишник пријавила во полиција дека нејзиниот син, поради претходно недоразбирање, намерно бил удрен со возило, кое, според информациите, го управувал И. Ј....

Тинејџер избоден со нож во автобус на ЈСП

Седумнаесетгодишник бил избоден со нож во автобус на ЈСП, на Железничката станица во Скопје. Според информациите на МВР, тепачката се случила вчера околу 13.15 часот...

Малолетник избоден во билјард-клуб

Шестнаесет годишен малолетник од Мала Речица-Тетово, вчера по претходна расправија, а потоа и физичка пресметка со остар предмет му нанел убодна рана на 15-годишен...

Малолетници истепале дете и сакале да извршат обљуба врз него

Четириесет и деветгодишна жена вчера пријавила во полиција дека на 30.10.2019 година, двајца малолетници физички го нападнале и се обиделе да извршат обљуба врз...