-1.2 C
Skopje
16.1.2022 - 11:07

Ознака: мали бизниси

Мисајловски: На малите бизниси им е потребна брза финансиска инекција

Државата мора под итно со финансиски инјекции да им помогне на сите компании, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски. Тој кажа дека владините мерки се...