Ознака: малибу

Меган и Хари размислуваат да ја купат вилата на Мел Гибсон?

Меган Маркл и принцот Хари би можеле да ја купат вилата на славниот актер Мел Гибсон во Малибу, САД, за 15 милиони долари, било...

Меган и Хари ќе изнајмат луксузна вила на Малибу

Фотографиите од луксузниот имот во Малибу што сакаат да го изнајмат Меган и Хари се појавија во медиумите. Вилата Петра Манор е поранешен дом на...