19.4 C
Skopje
13.5.2021 - 23:39

Ознака: малезиски авион

Четворица обвинети за соборувањето на малезискиот авион во Украина

За првпат откако малезискиот авион „МХ17“ беше соборен во Украина, во јули 2014 година, издадени се обвиненија против осомничените во случајот, пренесува „Би-би-си“. Тројца Руси...

Семејствата на жртвите од мелезискиот авион не го прифаќаат извештајот

Семејствата на кинеските патници во малезискиот авион што пред четри години исчезна на лет од Куала Лумпур до Пекинг, не го прифаќаат извештајот за...

Крај на потрагата- Малезискиот авион остана мистерија

Потрагата по авионот на компанијата „Малезија ерлајнс“ МХ370, која 90 дена ја спроведуваше приватна американска фирма, денеска и официјално заврши.  По малезискиот авион трагаше компанијата...

САД ја повикаа Русија на одговорност за соборувањето на малезискиот патнички...

САД даваат цврста поддршка за одлуката на Холандија и Австралија да побараат одговорност од Русија за соборувањето на малезискиот патнички авион во јули 2014...

Русија негира било каква вмешаност во соборувањето на малезискиот авион

Руското Министерство за одбрана соопшти дека нема ништо со соборувањето на авионот МХ17 во источна Украина во 2014 година. Министерството ги отфрли тврдењата...