21 C
Skopje
22.10.2020 - 19:45

Ознака: „Мала Италија патува“

Петтото издание на „Мала Италија патува“ ги разнежни скопјани

Музичкиот настан „Мала Италија патува“, кој вчеравечер се одржа под ведро небо на платото „Мајка Тереза“, пред МОБ, донесе несекојдневно доживување во кое скопската публика можеше да ужива во извонредните...

„Мала Италија патува“ по петти пат

Музичкиот настан „Мала Италија патува“, кој на едно место ги спојува прекрасните италијански, француски, латино и џез-звуци, се враќа пред домашната публика идниот месец. На...