6.3 C
Skopje
3.12.2020 - 23:18

Ознака: „Макфест“

Македонските музички ѕвезди се враќаат во Штип

Драго ми е што сите мои претходници што го одржаа континуитетот на „Макфест“ учествуваат на годинашниот фестивал, вели Дојчиновски Владимир Дојчиновски, уметнички директор на „Макфест“ Познатиот македонски...

Најмладата учесничка Сара Гигова ќе го отвори „Макфест 2018“

Првата полуфинална вечер на фестивалот на забавна музика „Макфест“, што ќе се одржи во Штип на 4, 5 и 6 октомври ќе ја отвори...

Дани Димитровска, пејачка: Време е да престанеме со билдање погрешни вредности

Избирам презентирање на вистинската себе, по секоја цена. Таму нема брза заработувачка, нема популарност прекуноќ, нема влијателни другари, но има љубов. Ја кревам вреќата...