Ознака: „Макстил“

Крвоток полн со триглицериди

Стопанството треба поинтензивно да разговара со „МЖ транспорт“ и да се обиде да го пронајде својот интерес, особено во денешните услови со тешкотиите што...

„Макстил“: Индустриската вода е бистра и без видливи примеси

Компанијата „Макстил“ ги демантира гласините што се појавија денеска според кои загадувањето на Вардар доаѓа од кругот на поранешна Железара. Од „Макстил“ вечерва преку соопштение...

Македонија плаќа за 103 евра поскап гас од Германија

Сите досегашни истражувања и анализи покажуваат дека Македонија и нејзините стопански субјекти плаќаат најскап гас во цела Европа. И наместо цената да се намали...

Макстил: Причините за пожарот непознати, Челичарница не работи од 29 април

Од компанијата „Макстил“ каде синоќа беше запалено отпадно железо денеска информираа дека причините за пожарот се уште не се познати бидејќи погонот Челичарница не...

Девет цистерни го гаснеле пожарот во „Макстил“

Отпадно железо пред рециклирање синоќа во 23:20 часот се запалило во фабриката „Макстил“ во Скопје при што интервенирала Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје...

„Макстил“ со 34-члена екипа

Традиционално и годинава дел од Скопскиот маратон беше и 34-члената екипа на „Макстил“ (15 жени и 19 мажи) од кои повеќето настапија на хуманитарната...