Ознака: Максим Димитриевски

Сотирова-Бухова: Димитриевски ги прекршил протоколите бидејќи излегол од дома и се...

Со тоа што излегол од дома само со повик на 192 и се тестирал неколку пати, градоначалникот на Куманово, Максим Димитревски, неколкукратно го прекршил...

Димитриевски: Хајката против мене е неразбирлива

Избрзана и несреќна е изјавата од портпаролот на СДСМ, смета кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски откако Костадинов јавно се огради од неговите изјави и однесување. Димитриевски...

Кривична пријава против Димитриевски, СДСМ се оградува од неговите изјави

Кривичната пријава против кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска пристигнала во Основното јавно обвинителство Куманово. Пријавата која вчера ја потврди министерот за внатрешни работи, Наќе...

Филипче за градоначалникот на Куманово: Мора да седи во изолација

Откако вчера градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски соопшти дека по тестирања во приватни лаборатории увидел дека е негативен на коронавирусот, министерот за здравство, Венко...

Кумановскиот градоначалник тврди дека е негативен на коронавирусот

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, соопшти дека вчера со сопругата направиле тестирање на коронавирус во неколку лаборатории, а резултатите од тестовите биле негативни. Тој...

Димитриевски: Не очекував дека ќе има позитивни тестови на членови на...

Со оглед на тоа што првиот тест беше негативен пред две недели, а немавме никакви симптоми, најмалку очекував дека ќе има позитивни тестови од...

Османи: На средбата со градоначалникот на Куманово носев опрема, но ќе...

Вицепремиерот Бујар Османи соопшти дека се изолирал и решил да не отиде на состанокот на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски, по средбата со...

Спасовски, Филипче и Османи отсутни од Советот за безбедност по вчерашната...

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи и министерот за здравство, Венко Филипче не дошле на седницата на Советот за безбедност кај претседателот Стево Пендаровски. Ова...

Спасовски, Османи и Филипче вчера беа во контакт со кумановскиот градоначалник...

Премиерот Оливер Спасовски, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за образование, Арбер Адеми, како и претседателот на Комисјата за заразни болести,...

Градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, објави дека е позитивен на коронавирусот. Тој вели дека во Куманово се потврдени нови 40 случаи и повикува на дисциплина...