31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 11:40

Ознака: македоснка армија

Македонската армија заминува во прва мисија како членка на НАТО

Денеска, во касарната „Илинден“ во Скопје, со присуство на највисокиот воен и државен врв, ќе се реализира воена свеченост по повод упатувањето на првиот...