3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 20:32

Ознака: македонско-бугарскиот дијалог

Заев: Направен е голем исчекор во македонско-бугарскиот пријателски дијалог

Премиерот Зоран Заев денеска одржа прес-конференција на завршницата од Самитот на ЕУ за Западен Балкан во Виена, каде присуствуваше на покана на австрискиот канцелар,...