36.8 C
Skopje
4.8.2021 - 17:01

Ознака: Македонски Брод

Ристијан Ристески победник на етнолошката изложба „Златен костен – 2020“

МАКЕДОНСКИ БРОД На тринаесеттата по ред етнолошка изложба што се одржа во Домот на културата во Македонски Брод беа прогласени најдобрите творби на манифестацијата „Златен...

Прогласени најдобрите творби на етнолошката изложба „Златен костен 2020“

На тринаесеттата по ред етнолошка изложба што се одржа во Домот на културата во Македонски Брод, беа прогласени најдобрите творби на манифестацијата „Златен костен...

Нови подни плочки во Домот на културата во Македонски Брод

За првпат од пуштањето во употреба пред четири децении, во Домот на културата во Македонски Брод целосно ќе бидат променети подните плочки. Нови подни...

Приведени лица за незаконит лов во Македонски Брод

Полициски службеници, по претходно добиени оперативни сознанија за извршено кривично дело „незаконит лов“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“,...

Велосипедист загина во сообраќајна несреќа во Македонски Брод

Шеесет и петгодишен велосипедит загина во сообраќајна несреќа што се случила на регионалниот пат Скопје–Македонски Брод. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера околу...

Врнежите од дожд помогнаа да се избегне водна криза во Кичевско

Врнежите од дожд кои ја зафатија нашава земја изминатите три дена дојдоа во вистински час и претставуваат мевлем на рана, за да не се...

Тројца новозаболени во М.Брод, во Кичево еден починат и двајца оздравени...

Во изминатото деноноќие Кичево ја забележа шестата жртва од ковид-19, додека две лица се оздравени, истовремено нема регистрирано новозаболени. Бидејќи поголем дел од инфицираните...

Македонски Брод е една од општините со најголема излезеност

Со 64,68 отсто излезеност на гласачите до 19 часот, општина Македонски Брод се вброи помеѓу општините со најголема излезеност на предвремените парламентарни избори, и...

Рекордна излезеност во Македонски Брод, и понатаму ниска во Пласница

Како и пред три часа така и сега, излезеноста во општина Македонски Брод е најголема на целата територија на земјава, додека во општина Пласница...

Висока излезеност во Македонски Брод, ниска во Пласница

Во првите четири часа од денешното гласање на предвремените парламентарни избори, забележана е висока излезеност во општина Македонски Брод и традиционално ниска излезеност во...