16.8 C
Skopje
31.7.2021 - 7:19

Ознака: Македонска фудбалска репрезентација

Македонија во победничка низа – преку Естонците за задржување на првото...

Македонската фудбалска репрезентација, само неколку дена по легендарната победа во Грузија и пласманот на Европското првенство, стигна до нова победа, овојпат со 2:1 над...

Македонија и Косово можат да играат пред публика, но одлуката ја...

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев на денешните средби со раководствата на СВР Тетово и ОВР Гостивар, потенцираше дека политичките, националните и етничките разлики...

Македонија загуби од Австрија во претпоследниот меч од европските квалификации

Македонската фудбалска репрезентација доживеа пораз од 2-1 на гостувањето во Виена, кај селекцијата на Австрија во претпоследниот меч од квалификациите за ЕУРО 2020. Иако селекторот...

Жестоката конкуренција за трансферот на Елмас ја качува неговата цена

Англискиот премиерлигаш и учесник во четврт-финалето на Лигата на шампионите (ЛШ) Тотенхем, наводно, е подготвен да издвои 20 милиони евра за трансферот на македонскиот...