14.4 C
Skopje
23.4.2019 - 16:37

Ознака: Македонска Каменица

Отстранета 10-тонската карпа од патот Кочани – Македонска Каменица

Отстранета е карпата од патот Кочани – Македонска Каменица, која утринава го попречи сообраќајот. Директорот на Регионална подружница на „Македонија пат“ – Штип, Кире Коцев...

Огромна карпа го попречува сообраќајот на патот Македонска Каменица-Кочани

Огромна карпа го попречува движењето на сообраќајот на патниот правец Македонска Каменица – Кочани во близина на село Истибања. Карпата се наоѓа на десниот...

Одрони на патот Делчево – Македонска Каменица

Топењето на снегот ја зголеми појавата на одрони на патниот правец Делчево – Македонска Каменица кои на делови од магистралниот пат го попречуваат нормалното...

Почина пешак во сообраќајна несреќа

Во Македонска Каменица вчера почина 87-годишен пешак откако во него удрил автомобил. -На улица „28-ми Август“ во Македонска Каменица, вчера во 15.40 часот Т.Н.(40) од Кочани,...

Во Македонска Каменица отворена изложба на македонски народни носии

Во организација на Културно-информативниот центар Романса денеска во Македонска Каменица беше отворена изложба на народни носии од Македонија. Како што информираше Горан Огнановски, директорот...

Сообраќајка на патот Делчево-Македонска Каменица, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајна несреќа од 18.45 часот, во прекин е сообраќајот на патниот правец Делчево – Македонска Каменица, кај местото Баткова чешма, соопшти АМСМ.  Сообраќајот на патиштата...

Заев: Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик

Со Договорот од Преспа имаме целосна заштита на македонскиот јазик, порача премиерот Зоран Заев вечерва на трибината „За Европска Македонија“ во Македонска Каменица.   - Градот...

Се запали камион со метан пред Македонска Каменица, спречена поголема несреќа

Камион кој превезувал 265 празни единици под притисок и со носивост од 90 литри метан, денеска попладне се запали на влезот во Македонска Каменица. Во...

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај селото Истибања е нормализиран во 18:10 часот, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на овој пат беше во прекин...