-1.2 C
Skopje
27.10.2021 - 9:16

Ознака: македонска автокефалност

Дали 2019-та ќе биде година на македонската автокефалност?

МПЦ во период меѓу надежта и реалноста Очекувањата на аналитичарите се дека во следната 2019 година ќе се интензивира дијалогот меѓу МПЦ-ОА и Вселенската патријаршија,...