8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:14

Ознака: Македонската репрезентација

„Гранде“ Пандев потврди дека утре го игра последниот меч за Македонија!

Легендарниот македонски капитен Горан Пандев, потврди дека утре против Холандија ќе го одигра својот последен меч за македонската репрезентација, заминувајќи како најдобриот на сите...

Македонските фудбалери ја совладаа Ерменија

Македонската репрезентација победнички ја стартуваше новата сезона од Лигата на нации. Во рамките од Ц сегментот македонските фудбалери на Арената „Тодор Проески“, со 2:1...

Скок од две места на Македонија на листата на ФИФА?

Македонската репрезентација би можела да напредува за две места на септемвриската ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), според пресметките на специјализирани интернет-страници за пресметка...