24.3 C
Skopje
26.5.2019 - 13:49

Ознака: Македонија У21

Македонија У21 ремизираше со Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година одигра нерешено 3-3 против Ерменија на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во рамки на квалификациите за ЕП во 2019 година.    „Црвено-жолтите“...