Ознака: маж

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата...

Татко фрлил четири деца од тераса во Паг

Од четири малолетни деца кои нивниот татко денеска ги фрлил од првиот кат на семејната куќа во Паг, две се потешко повредени, а две...

Палел сува трева, огнот го зафатил и починал

Околу 18.30 часот синоќа во СВР Велес било пријавено дека во нива во село Мартолци, Велешко, починат и со изгореници на телото било пронајден...

Маж се самозапали на плоштад во Прага

Маж се самозапали денеска на Вацлавскиот плоштад во Прага, каде пред 50 години се самозапали студентот Јан Палах против советската инвазија врз Чехоловачка. Мажот има...

Маж пронајден мртов во стан во Гевгелија

Педесет и седумгодишниот И.И. од село Дедино, вчера бил пронајден мртов во стан на улица „Сава Михајлов“ во Гевгелија. Како што соопшти денеска СВР Струмица,...

Полицијата со електрошокер неутрализираше маж пред британскиот парламент

Британската полиција денеска употреби пиштол за електрошок за да неутрализира маж на територијата на Вестминстер, јави Ројтерс. Агенцијата објави фотографии кои покажуваат вооружена полиција која...

Исчезна средовечен маж во Битола

Битолчанецот С.С. на возраст од 42 години од вчера се води за исчезнат и битолската полиција трага по него. Од СВР Битола информираат дека во...

Во Црн Дрим пронајдено безживотното телото на исчезнатиот маж од Дебар

Безживотоното тело на 58- годишен маж Ф.С, кој се води за исчезнат, вчера во 14.30 часот било пронајдено во водите на Црн Дрим. -При преземени мерки...

Маж уценувал и принудувал девојка од Кочани на сексуални односи

Дваесетгодишна девојка од Кочани била уценувана и принудувана на сексуални односи од страна на 46-годишен маж. Според нејзиниот исказ, во периодот од ноември лани до...

Се обеси маж во Кавадарци

Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовечен маж утрово се обесил во шупа. Димитар Каракулев, инспектор за превенција при Полициска станица...

Black Clover (https://animeheaven.pro/m/25w8) Episode 159 at AnimeHeaven arifureta anime heaven

DARLING in the FRANXX Episode 24 at website https://animefreak.ws anime freaks anime