Ознака: маж

Пукање на Лондонскиот мост, полицијата застрела маж

На „Твитер“ се објавени низа снимки на кои се гледаат блокираниот Лондонски мост и многубројни полициски возила. Еден маж извадил нож на Лондонскиот мост...

Маж почина откако негов колега удрил во него со возило на...

Дваесет и осумгодишен маж со иницијали И.М. почина во Батинци откако негов колега удрил во него со возило на Комунална хигиена. Како што соопшти МВР,...

Почина маж кој бил погоден од куршум за време на лов

Триесет и едногодишно лице од селото Богородица почина за време на лов на планината Кожуф. МВР соопшти дека лицето било погодено од кушум од страна...

Воз прегази маж кај надвозникот на булевар „Србија“

Триесетиедногодишен скопјанец загина откако во него удри воз на железничката пруга пред надвозникот на бул. „Србија“. Според информациите, возот сообраќал на релација Битола –...

Мажот на мојата жена

Судирот меѓу западниот и источниот начин на живот, за кои се напишани стотици брилијантни книги и од источни и од западни мудреци, на теренот...

Маж со нож ги нападнал своите колеги во градежна фирма во...

Еден маж беше уапсен под сомнение дека со нож нападнал пет колеги во компанија за градежни материјали во Флорида и притоа еден од нив е...

Маж загинал во близина на Париз возејќи електричен тротинет

Маж кој возел електричен тротинет на автопат во близина на Париз бил удрен од моторциклист, по што починал во петокот вечерта, соопштија пожарникарите. Триесетгодишен маж...

Маж со пиштол ранил две жени на свадба во Гостивар

Околу еден часот по полноќ утрово бил приведен е Б.Х. (53) затоа што на свадбена свеченост организирана во дворот на неговата куќа во гостиварското...

Маж од Свети Николе загина на плажата Лагадин

Триесет и петгодишен маж загина при скок во Охридското Езеро на плажата Лагадин. Според информациите на полицијата, вчера во 20 часот било пријавено дека во...

Продолжува потрагата по маж кој исчезна во водите на Вардар

Полициски екипи изутрината ја започнаа потрагата по маж кој вчера попладне исчезна во водите на Вардар во близина на гостиварското село Балиндол. Припадници на полицијата...

The Testament of Sister New Devil (Dub) Episode 12 at AnimeFreak anime freaks website

Wandering Witch: The Journey of Elaina (Dub) Episode 3 at website https://animeplanet.cc anime planet no game no life