16 C
Skopje
19.2.2019 - 16:34

Ознака: маж

Маж се самозапали на плоштад во Прага

Маж се самозапали денеска на Вацлавскиот плоштад во Прага, каде пред 50 години се самозапали студентот Јан Палах против советската инвазија врз Чехоловачка. Мажот има...

Маж пронајден мртов во стан во Гевгелија

Педесет и седумгодишниот И.И. од село Дедино, вчера бил пронајден мртов во стан на улица „Сава Михајлов“ во Гевгелија. Како што соопшти денеска СВР Струмица,...

Полицијата со електрошокер неутрализираше маж пред британскиот парламент

Британската полиција денеска употреби пиштол за електрошок за да неутрализира маж на територијата на Вестминстер, јави Ројтерс. Агенцијата објави фотографии кои покажуваат вооружена полиција која...

Исчезна средовечен маж во Битола

Битолчанецот С.С. на возраст од 42 години од вчера се води за исчезнат и битолската полиција трага по него. Од СВР Битола информираат дека во...

Во Црн Дрим пронајдено безживотното телото на исчезнатиот маж од Дебар

Безживотоното тело на 58- годишен маж Ф.С, кој се води за исчезнат, вчера во 14.30 часот било пронајдено во водите на Црн Дрим. -При преземени мерки...

Маж уценувал и принудувал девојка од Кочани на сексуални односи

Дваесетгодишна девојка од Кочани била уценувана и принудувана на сексуални односи од страна на 46-годишен маж. Според нејзиниот исказ, во периодот од ноември лани до...

Се обеси маж во Кавадарци

Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовечен маж утрово се обесил во шупа. Димитар Каракулев, инспектор за превенција при Полициска станица...

Потрoшил цело богатство за да стане жена, а потоа се попишманил

Американскиот манекен Александар Вич (30) потрошил 10.000 долари за ласерско отстранување на влакна и хормонска терапија за да стане женско, но потоа се предомислил. Три...

Непознати лица нападнале маж на булеварот „Гоце Делчев“

Неколку непознати лица ноќеска, околу 00:10 часот физички го нападнале А.А.(53) од село Желино, Тетовско на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, под стоковната куќа.  Како што соопшти...

Маж починал пред болницата во Кавадарци

Четириесет и осумгодишен маж вчера починал пред Јавната здравствена установа Кавадарци. Како што е наведно во полицискиот билтен, вчера во 01:10 часот во Полициската станица...