8 C
Skopje
20.11.2018 - 15:02

Ознака: маж

Во Црн Дрим пронајдено безживотното телото на исчезнатиот маж од Дебар

Безживотоното тело на 58- годишен маж Ф.С, кој се води за исчезнат, вчера во 14.30 часот било пронајдено во водите на Црн Дрим. -При преземени мерки...

Маж уценувал и принудувал девојка од Кочани на сексуални односи

Дваесетгодишна девојка од Кочани била уценувана и принудувана на сексуални односи од страна на 46-годишен маж. Според нејзиниот исказ, во периодот од ноември лани до...

Се обеси маж во Кавадарци

Млада жена била донесена во бессознание синоќа во болница, а средовечен маж утрово се обесил во шупа. Димитар Каракулев, инспектор за превенција при Полициска станица...

Потрoшил цело богатство за да стане жена, а потоа се попишманил

Американскиот манекен Александар Вич (30) потрошил 10.000 долари за ласерско отстранување на влакна и хормонска терапија за да стане женско, но потоа се предомислил. Три...

Непознати лица нападнале маж на булеварот „Гоце Делчев“

Неколку непознати лица ноќеска, околу 00:10 часот физички го нападнале А.А.(53) од село Желино, Тетовско на булеварот „Гоце Делчев“ во Скопје, под стоковната куќа.  Како што соопшти...

Маж починал пред болницата во Кавадарци

Четириесет и осумгодишен маж вчера починал пред Јавната здравствена установа Кавадарци. Како што е наведно во полицискиот билтен, вчера во 01:10 часот во Полициската станица...