Ознака: Мадона

Ќерката на Мадона, Лурдес, во модна кампања на Марк Џејкобс

Лурдес Леон е заштитно лице на сосема нова модна маркетинг-кампања, а на фотографиите се забележува бунтовниот дух кој долго време беше заштитен знак на...

Мадона ќе режира филм за својата животна приказна

Поп иконата Мадона најави дека ќе режира филм за својот живот и кариера, пренесува Би-би-си. Таа исто така ќе го пишува сценариото за филмот...

Мадона работи на филм, наводно станува збор за биографија

Мадона откри неверојатна вест, а тоа е дека работи на филм со оскаровката Диабло Коди. Популарната пејачка на својот инстаграм-профил сподели кратко видео со...

Мадона го славеше својот 62. роденден на Јамајка

Мадона продолжи да се забавува по повод својот 62. роденден во неделата и сподели доста невобичаена и смела фотографија за милионите следачи на Инстаграм. Кралицата...

Мадона тврди дека била болна од ковид-19 за време на нејзината...

Мадона (61) се обиде да ја разјасни ситуацијата откако минатата недела откри дека има позитивен тест за антитела на коронавирус. Пејачката сега тврди дека...

Мадона и нејзините деца направија домашна забава во изолација

Поп ѕвездата Мадона сподели видео на кое се забележува како танцува со нејзините деца во кујната на нивниот дом. Шеесет и едногодишната пејачка и...

Мадона, Мајли Сајрус и „Прл Џем“ ги откажаа концертите

Големите светски музички ѕвезди Мадона и Мајли Сајрус и рок бендот „Прл Џем“ ги откажаа концертите поради ширењето на коронавирусот, објави Би-би-си. Мајли нема да...

Мадона ги повика Хари и Меган да ја заменат „здодевната“ Канада...

 Поп-иконата Мадона ги покани Меган Маркл и принцот Хари да се преселат во нејзиниот стан во Њујорк, преку видео-порака која за кратко време го...

Исланд ќе го плати цехот за вмешувањето на политиката на Евровизија

Исланд се соочува со парична казна од организаторите на Евровизија откако бендот Хатари, кој ја претставуваше нивната земја вееше шалови со палестинското знаме во...

Мадона вели дека Харви Вајнстин „ги преминувал границите“ додека тие снимале...

Кралицата на поп музиката Мадона го обвини холивудскиот продуцент Харви Вајнстин дека барал сексуални односи. Минатата година, Холивуд „го тресеа“ гласините за Вајнстин, но тој...