Ознака: мадам тисо

Мадам Тисо ги раздели Хари и Меган од кралското семејство

По објавувањето на војводата и војвотката од Сасекс дека се повлекуваат од обврските поврзани со британското кралско семејство, музејот на восочни фигури Мадам Тисо...