4.1 C
Skopje
29.2.2020 - 11:29

Ознака: Мадагаскар

Мистериозен пад од авион на британска студентка во Мадагаскар

Британската студентка Аланда Катленд загина откако паднала од авион „цесна“ за време на патување во Мадагаскар. Полицијата соопшти дека таа паднала од авионот десет минути...

Историски успеси на Мадагаскар и на Бенин

Домаќинот Египет и актуелниот првак на Африка, Камерун, нема да играат во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на нациите на Африка. Мадагаскар, пак, е најпријатното...

Историски резултати на дебитант и на некогашен вицешампион на Африка

Мадагаскар, на 108-та позиција на листата на ФИФА, ремизира во својот прв меч на првенствата на Африка, а Уганда,вицешампионот од 1978 година, ја забележа...

Ванилата поскапа од среброто

Цените на ванилата во изминатите две години се зголемија, по што овој сладок зачин моментно чини повеќе од среброто. За еден килограм ванила потребни се...