2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 15:15

Ознака: „магла“

Поради појава на магла намалена видливост на патот Крива Паланка-граничен премин...

Поради појава на магла до 50 метри има намалена видливост на патниот правец Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, соопшти АМСМ. На патниот правец...

Утре, претпладне магливо и облачно, попладне температури до 23 степени

Времето утре, претпладне, по должината на Повардарието, со магла и значителна ниска облачност, кои попладне ќе се намалат. Во преостанатиот дел од земјата сончево...

Сончево со магла по котлините и температури до 20 степени

Времето денеска ќе биде сончево со слаб јужен ветер и со услови за појава на магла по одделни котлини и речни долини во утринските...

Наутро студено и магливо, во текот на денот сонце и температури...

Утре наутро ќе биде студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на...

Утре сончево, наутро со појава на магла и мала облачност

Времето утре наутро по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Преку денот ќе биде сончево со мала,...

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека, во Маврово – одрони на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на патиштата низ целата држава. Поради појава на магла...

Поради магла намалена видливост во Крушево и на Ѓавато и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Слаб дожд врне на планинските превои Буково и Плетвар. Намалена видливост до 50 метри...

Возете внимателно – магла на повеќе патни правци

Поради појава на магла намалена видливост од 100 -150м. има на патниот правец Куманово – Скопје, од 30 – 40м. на патните правци Скопје...

Творештво во магла

Книгата „Јаболки во магла“ е резултат на еден вид солидарност, но не на некое површно или медицинско ниво, туку солидарност на креативноста, која може...

Ветер, магла и уништувачи на град

Неколку земји во соседството се обидоа да го применат методот на засејување сребрен јодид во облаците, но на ограничени подрачја и на ниво на...