13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 3:33

Ознака: „магла“

Магла на Стража, Ѓавато и Пресека, во Маврово – одрони на...

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од слаб дожд има на патиштата низ целата држава. Поради појава на магла...

Поради магла намалена видливост во Крушево и на Ѓавато и Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Слаб дожд врне на планинските превои Буково и Плетвар. Намалена видливост до 50 метри...

Возете внимателно – магла на повеќе патни правци

Поради појава на магла намалена видливост од 100 -150м. има на патниот правец Куманово – Скопје, од 30 – 40м. на патните правци Скопје...

Творештво во магла

Книгата „Јаболки во магла“ е резултат на еден вид солидарност, но не на некое површно или медицинско ниво, туку солидарност на креативноста, која може...

Ветер, магла и уништувачи на град

Неколку земји во соседството се обидоа да го применат методот на засејување сребрен јодид во облаците, но на ограничени подрачја и на ниво на...

Претпладне магловито, попладне облачно со сончеви периоди

Претпладне ќе има магла по котлините, а преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди особено на истокот. Ќе дува слаб до умерен...

На Водно како на друга планета

Вистинска зимска идила владееше во текот на изминатава недела на врвот на Водно, додека Скопје се задушуваше во магла и во смог. Како што...

Магливо и облачно со температура до 9 степени

По котлините и долж Повардарието во текот на денот ќе има магла и ниска облачност, во останатите делови ќе биде сончево со мала до...

Намалена видливост на патиштата поради густа магла

Сообраќајот на патиштата се одвива по претежно влажни коловози. Намалена видливост поради појава на магла од 40 – 50 метри има на патниот правец...

Намалена видливоста на патиштата поради магла

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ предупредува дека видливоста на патиштата е намалена поради појава на магла. Како што...