6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 3:35

Ознака: Маврово

Патниот правец Маврово-Дебар прооден за сите видови возила

Сообраќајот по регионалниот пат Маврови Анови - Дебар е нормализиран по интервенцијата за расчистување на одронот кај месноста Трница. Од СВР Тетово ја потврдија информацијата...