Ознака: мавровка

Почнува уредувањето на покривот на Мавровка

Градот Скопје во соработка со општина Чаир и Здружението на корисниците на деловен простор во деловниот центар „Мавровка“ почна со уредување на третиот и...

Јавното обвинителство ќе поднесе жалба по пресудата за сообраќајката кај „Млечен“

Од Јавното обвинителство информираат дека по реакциите на оштетената и на јавноста за изречената казна за случајот со сообраќајната несреќа во 2018 година кај...

Уривањето на дивоградбата пред „Мавровка“ продолжува со два багера

Втор ден екипи на „Македонија пат“ ја уриваат дивоградбата пред ДТЦ „Мавровка“. Доцна синоќа кај градилиштето бил донесен уште еден багер, па денес истовремено...

Маж влезе меѓу столбовите за време на уривање на дивоградбата кај...

Средовечен маж се качи меѓу разурнатите столбови на дивоградбата пред „Мавровка“ за време на уривањето. Тој успеа да влезе во карабината, зеде парче од...

Се појави сопственикот на дивоградбата кај „Мавровка“, вели дека имал дозвола

Мевљудин Алити, сопственикот на дивоградбата кај Мавровка за првпат се појави пред јавноста за време на рушењето на објектот. - Еве од Град Скопје што...

Се урива дивоградбата кај „Мавровка“: Бит-пазар ечи од кршењето на бетонот

  Уривањето на дивоградбата кај трговскиот центар „Мавровка“ е во тек. Донесена е градежна механизација, а полицијата ја обезбедува локацијата. Уривањето го врши Јавно претпријатие за...

Владата побара да се ангажира механизација за уривање на дивоградбата кај...

Владата на својата прва седница одржана денеска донесе одлука да му препорача на Управниот одбор на Јавно претпријатие за одржување и заштита на магистралните...

Заев најави дека Владата ќе се зафати со дивоградбата кај „Мавровка“

Премиерот Зоран Заев изјави дека Владата наскоро ќе донесе одлуки со кои ќе се реши проблемот со дивоградбата кај „Мавровка“. - Со правните служби ги...

МВР го информираше ОЈО за текот на активностите за дивоградбата кај...

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал при Бирото за јавна безбедност, изминатиов период применувајќи ги неопходните мерки и...

МВР постапува по дивоградбата кај „Мавровка“

Единицата за економски и компјутерски криминал постапува за нелегални градежни активности во реонот на Трговскиот центар „Мавровка“ и презема соодветни мерки и активности за утврдување...