3.3 C
Skopje
28.2.2020 - 16:07

Ознака: ЛШ

Савехов – најмлад тим со најефикасна бековска линија во ЛШ

Германскиот вицепрвак првак Кил, романскиот првак Динамо и шпанскиот вицепрвак Бидасоа Ирун се единствените без пораз по шест кола во ракометната Лига на шампионите...

Часар постигна 16 гола од 19 шута во меч од ЛШ

Со завршувањето на репрезентативната недела на Европската ракометна федерација (ЕХФ) продолжуваат клупските обврски на тимовите во Лигата на шампионите (ЛШ), во кои сигурна и...

Хегерберг со 52 гола стана рекордерка во ЛШ

Норвежанката, четирикратна европска првенка со Лион, има одличен просек, оти 52-та гола во ЛШ ги постигна на 50 меча Норвежанката Ада Хегерберг (24), членка на...

Американци што оставиле печат во ЛШ: Кировски, Бизли, Џонс…

Откако Кристијан Пулишиќ постави нов рекорд за Челси, како најмлад стрелец на хет-трик во првенствен меч, Европската фудбалска унија (УЕФА) состави листа на американски...

Меси е на една сезона до рекордот на Гигс

Напаѓачот на Барселона е првиот фудбалер што 15-та сезона во низа постигнува гол во ЛШ, а ќе треба да постигне и следната сезона, за...

Некои клубови веќе немаат право на грешка во ЛШ

Салцбург, кој на првите два натпревара во ЛШ сезонава постигна девет гола, го пречекува Наполи, кој уште не примил гол Вечерва и утре ќе се...

Роналдо го прослави 700-от гол со постигнување на 701-от

Роналдо е шестиот фудбалер што ја надмина границата од 700 гола, а од другите достигнувања се и водечката позиција на листата на стрелците во...

Неколку дерби-средби викендов во ЛШ

Со денешниот дуел Порто - Мотор (16.30 ч) ќе почне 5-то коло во машката ракометна Лига на шампионите (ЛШ) во кое за меч на...

Само ПСЖ и Савехов сезонава не загубија ниту еден бод

По четири кола во ЛШ Барселона го има најдобриот напад (35,5 по меч), а Фленсбург најдобрата одбрана (21 во просек) По четирите кола во машката...

Вардарци заборавија да даваат голови – висок пораз од Кил

Ракометарите на актуелниот европски и македонски првак Вардар, по трите победи во низа, го доживеаја првиот пораз во рамките на 4-то коло во годинашната...